Obecnie, wypoczynek w luksusowych hotelach SPA, czy też w hostelach w różnych zakątkach świata to nie jest marzenie nie do spełnienia, co więcej nie trzeba za tą odrobinę relaksu płacić fortuny.

Serwisy hotelarskie To wszystko za sprawą specjalistycznych serwisów, na których znaleźć można ogrom promocji oraz innych bonusów które zdecydowanie obniżą koszty wyjazdu. Warto skorzystać z usług tego typu portali, szczególnie wtedy, gdy nie zaplanowaliśmy wyjazdu, a ma on charakter spontaniczny, a jedynym kryterium jest znalezienie taniego, jednocześnie komfortowego noclegu gdziekolwiek. Do najbardziej popularnych serwisów, należy wymienić co najmniej cztery. Ich oferta jest niezwykle bogata, dlatego warto choć w skrócie przedstawić prezentowane przez nie propozycje.

Pierwszym portalem, z jakim warto się zapoznać jest HRS DEAL. Oferta prezentowana przez serwis, bazuje na podobnych zasadach jak groupon, jednak promocje dotyczą jedynie atrakcyjnych pod względem turystycznym miejsc, a sama oferta trwa zaledwie przez kilka dni>

W dobie elektroniki, przenośnego sprzętu z dostępem do sieci, wspaniałą alternatywą jest aplikacja mobilna HOTELTONIGHT. COM, która daje możliwość rezerwacji pokoju w trybie last-minute.

Kolejną propozycją jest serwis SUPRICE-HOTEL.COM, jak sama nazwa wskazuje opiera się na niespodziance. Klient wybiera miasto, cenę jednak dopiero po potwierdzeniu rezerwacji dowiaduje się w jakim hotelu spędzi niezapomniany weekend.

Serwis ROOMTRAVELER.COM, proponuje możliwość odkupienia od kogoś rezerwacji. Ten system jednak, wymaga od użytkownika dostosowanie się do miejsca i daty, niemniej w zamian otrzymujemy cenę tańszą niż w konkurencyjnym portalu. Jest to również dobre rozwiązanie dla tych, którzy wykupili już wypoczynek, a nie jest możliwe darmowe anulowanie rezerwacji.