W skład organizacji wyjazdu biznesowego, nie chodzi jedynie o dogodną aurę w miejscu spotkania, a więc wybrania odpowiedniej sali konferencyjnej, ale i hotelu w którym spędzimy wieczór po meetingu.

Spotkania biznesowe Czym zatem kierować się wybierając hotel na podróż biznesową? Najważniejszą kwestią jest oczywiście odległość od miejsca spotkania. Z założenia, podróż biznesowa ma z góry założony cel, jest nim udział w spotkaniu o charakterze biznesowym w wyznaczonym miejscu. Dlatego wybierając hotel, warto przejrzeć topografię miasta, sprawdzić, czy w okolicy nie znajdują się jakieś miejsca noclegowe. Jednak nie muszą być to hotele blisko centrum, bowiem zawsze do dyspozycji mamy komunikację miejsca bądź taksówki. O ile w wielkich metropoliach, można w łatwy sposób, to w mniejszych miastach nierzadko noclegu należy szukać w okolicznych zajazdach. Drugim aspektem, jest wyposażenie pokoju. Nie chodzi tu tylko o podstawowe elementy, takie jak łazienka, czy też takie które pomogą się zrelaksować po ciężkim dniu spotkania (SPA, TV), warto również zwrócić uwagę na to, czy w pokoju panują dogodne warunki do kontynuowania pracy, chodzi tu jednak głównie o bezprzewodowy dostęp do sieci. Warto zaznaczyć, że niebagatelną kwestią są również standardy hotelu.

Nie jest tajemnicą, że hotelach, które mają trzy i więcej gwiazdek pewne rzeczy są po prostu standardem. Jeśli wybieramy się na spotkanie biznesowe w większym mieście, warto upewnić się czy hotel jest klasyfikowany, co bez wątpienia wpłynie zminimalizowanie ryzyka wystąpienia jakichkolwiek problemów. Obecnie, większość hoteli dysponuje parkingiem, jednak nie jest to norma. Zatem zanim dokonamy ostatecznej rezerwacji, warto dowiedzieć się czy rzeczywiście mamy dostęp do osobistego miejsca parkingowego, czy będziemy zmuszeni do zaparkowania na ulicy, co wiąże się z dodatkowym kosztem. W branży hotelarskiej, mamy do dyspozycji oferty prywatnych hotelarzy, ale i sieci hoteli. W przypadku wyjazdów biznesowych, warto zdecydować się na usługi sieci hotelowych, ponieważ standardy nas nie rozczarują, a dodatkowo nierzadko możemy liczyć na profity czy też upusty.