Jeśli już wiemy, gdzie chcemy jechać i udało nam się znaleźć na to czas a bilety na samolot już na nas czekają to tak naprawdę pozostaje nam jedynie zdecydować się, gdzie będziemy w tych dniach spali.

Hotel na ostatnią chwilę Obecnie nie ma się jednak co bać, ponieważ jeśli nawet planowanie tego zostawimy sobie na ostatnią chwilę to nie ma powodów do paniki. Mamy dla Was kilka podpowiedzi jak szukać taniego noclegu w ostatnim momencie. 5 sposobów na tanie noclegi last-minute:

1. Tani nocleg w hostelu - Oczywiście hotele bywają i lepsze i gorsze, ale są takie miejsca, gdzie w dobrej cenie można znaleźć coś ciekawego. Obecnie jest coraz więcej takich miejsc, dlatego w rzeczywistości właściciele mają dla nas wiele pomysłów. Cena będzie zależeć również od tego na jak wiele wygód liczymy. Pokój dwuosobowy będzie kosztował około 40 Euro za noc natomiast miejsce w 10 osobowym pokoju to już cena 10 Euro. Warto również wybierać rezerwacje przez specjalne portale, ponieważ otrzymamy tam często jakąś zniżkę i cena będzie niższa.

2. Nocleg na kanapie u lokalsów - Oczywiście dużym zainteresowaniem cieszy się nocowanie u lokalnych mieszkańców. Taki nocleg wybrany przez serwis couchsurfing.org czy bewelcome.org będzie darmowy, jedynie trzeba się przyłączyć do grona użytkowników i zadeklarować, że kiedyś także kogoś będziemy chcieli ugościć. Taki nocleg to fajna sprawa, jeśli chce się poznać prawdziwe życie mieszkańców tego miejsca, do którego będziemy się wybierać. Można również zbudować fajne kontakty i znajomości na długie lata.

3. Air Bed and Breakfast – czyli nocleg za małą opłatą Kolejna ciekawa opcja to Airbnb.com, gdzie za małą cenę można otrzymać fajny nocleg w jednym z pokoi w mieszkaniu czy domu. Dla takich osób, które decydują się na wynajem noclegów jest to szansa na pewien zarobek, a dla nas będzie to szansa na tani nocleg. Można z takiej opcji skorzystać, oczywiście warunki może nie będą jak w hotelu pięciogwiazdkowym, ale za to cena będzie dla nas naprawdę atrakcyjna.

4. Szukanie noclegu na ostatnią chwilę – mapka Google Jeśli nadal nie macie taniego noclegu to w ostatniej chwili można również odpalić internet i wejść w mapy Google. Po wpisaniu miasta, gdzie się wybieramy z dopisaniem hotel czy hostel dostaniemy odpowiedź z wieloma ciekawymi dla nas informacjami. Jeśli jednocześnie mamy włączoną lokalizację to dodatkowo znajdzie się dla nas najbliższe miejsce do nocowania, a dostaniemy także ceny takich noclegów prosto do ręki.

Lokalne strony noclegowe 5. Tani nocleg na miejscu - strony lokalne i biuro informacji turystycznej Ostatnia opcja to wejście na stronę internetową miasta, do którego się wybieramy i tam poszukiwanie bazy noclegowej, która będzie funkcjonować w mieście. Można również udać się do biura turystycznego danego miasta i tam prawdopodobnie dowiemy się bardzo wiele o takich miejscach, które nie maja swojej strony internetowej a gości także decydują się przyjmować. Będzie to na pewno pożyteczne rozwiązanie, które w wielu przypadkach pozwoli nam znaleźć nocleg nawet, gdy mamy już czasowo przysłowiowy nóż na gardle.