Chętnie planuje sobie różne wyjazdy, sypiam w hotelach wybieram bilety na samolot, dlatego chętnie podzielę się również swoimi spostrzeżeniami co do tego jak znaleźć możliwie najlepszą propozycję hotelu dla siebie. Może ten wpis pomoże Wam w poszukiwaniu takiego miejsca, gdzie na organizowanych wakacjach będziecie się rzeczywiście bardzo dobrze czuli.

Poszukiwanie hotelu Trochę świata udało mi się już zwiedzić, dlatego jest szansa, że te moje porady okażą się dla Was pomocne i z nich skorzystacie. Na sam początek należy sobie ustalić miejsce do którego chce się jechać. Jeśli lot jest późno a lotnisko będzie daleko od docelowego miejsca to na pewno warto przenocować jedną noc blisko lotniska, a dopiero na drugi dzień udać się do miejsca docelowego. Warto potem sprawdzić sobie jak kształtuje się tam komunikacja miejsca oraz jakie są ceny. Na początku szukamy miejsca w centrum miasta, ale najczęściej poza centrum można znaleźć ceny o 30% niższe w takim samym wyposażeniu. Często komunikacja jest tak dobrze zorganizowana, że nie ma właśnie żadnego problemu by wybrać ten nocleg nieco dalej. Każdy człowiek jak wiadomo ma inne oczekiwania, ale na pewno nie jest mądrym rezygnowanie z pokoju czy hotelu, dlatego że okno nie jest tak jak chcemy czy nie ma telewizora. Jeśli jedziemy na wakacje to najczęściej chcemy zwiedzać. W związku z tym nie ma sensu na wybieranie takiego miejsca, gdzie hotel jest najważniejszy. Tam mamy tylko myć się i spać. Jeśli wiemy czego oczekujemy od miejsca noclegowego i wiemy już jakie mamy możliwości finansowe to można rozpocząć poważne poszukiwanie. Znaleźć możecie w dalszej części tego wpisu takie strony, na których można rozpocząć poszukiwanie dla siebie idealnego miejsca. Zarówno będą tutaj strony dla osób, które szukają hoteli jak i propozycje dla tych, którzy chcą wypocząć za grosze.

Portale hotelarskie - To specjalne serwisy, które grupują oferty hoteli z konkretnych miast. Można tam założyć swoje konto i dokonywać bezpośredniej rezerwacji miejsca noclegowego za pomocą płatności kartą debetową czy kartą kredytową.

- BOOKING.COM - to chyba najbardziej znany serwis, któremu można zaufać. Oprócz tego, że w bazie znajduje się naprawdę bardzo wiele różnych hoteli to jednocześnie ten serwis ma także świetny program partnerski i bazę zniżek dla tych osób, które regularnie będą tutaj szukać dla siebie noclegów. Przeglądając ten serwis znajdziemy oferty zarówno z luksusowych hoteli jak i też tańsze propozycje z takich miejsc jak hostele czy pensjonaty. Na pewno warto z tej oferty skorzystać. Booking stara się także dbać o potrzeby i interesy swoich klientów, dlatego na pewno to serwis godny zaufania.

- HOTELS.COM - wydaje się, że to największy konkurent powyższego serwisu. Ma stronę dostępną w języku polskim. Posiada gwarancję najniższej ceny a po wykupieniu 10 noclegów można otrzymać jeden gratis w średniej cenie poprzednich noclegów. Poza tym możecie jeszcze zobaczyć inne serwisy

- HOTELS.ITAKA.PL - to strona znanego biura podróży, która gromadzi oferty sprawdzone przez tą firmę.

- LATEROOMS.COM - są tam specjalne oferty, ale serwis nie jest dostępny w języku polskim. - LOWCOSTHOLIDAYS.COM - z licznymi propozycjami dobrych ofert, ale bez języka polskiego co utrudnia korzystanie.

- HOTELS4U.COM - liczne oferty last minute, strona posiada różne kategorię noclegów, ale nie ma języka polskiego Hostele To już nie hotel, ale jeszcze nie schronisko. Warunki będą gorsze niż hotelu, ale jednocześnie cena będzie atrakcyjna. Można tam spędzić nocleg nawet w wieloosobowych hotelach, ale na luksusy nie można liczyć. Najczęściej pokoje są bez łazienek, dlatego przy dużym obłożeniu niestety trzeba się liczyć z tym, że dostęp do pokoi nie będzie najlepszy.

Hostele Jeśli chodzi o hostele to niektóre oferują posiłki śniadaniowe, inne dają dostęp do kuchni, dlatego można zrobić sobie coś do jedzenia samemu. Hostele mają często ograniczoną obsługę i oferują jedynie nocleg a dodatkową opłatę trzeba ponieść za pościel czy ręczniki. Znajdzie się kilka serwisów z ofertami hosteli: - hostelworld.com - hostelbookers.com - ipbackpackers.com - hostelz.com - hostele.pl.